6
  4
2021. Dec. 18. Szombat, 10:36

VISSZAPILLANTÓ - december hónap történései

Egy rossz hírrel kezdődött a december, hiszen elsejére kiderült, hogy Petar Nenadic súlyos combsérülést szenvedett, így ebben az évben már nem léphet pályára.

Petár nélkül fordultunk rá tehát a decemberre és az első, Dinamo Bukarest elleni Bajnokok Ligája mérkőzésünkre. Nagy motivációval kezdtünk neki a találkozónak, a bukaresti tapasztalatok még elég élénken éltek mindenkiben ahhoz, hogy a lehető legnagyobb különbséggel verjük meg a Dinamo csapatát. A találkozón szerencsére fiataljaink is szerepet kaptak, Dörnyei Borisz meglőtte első Bajnokok Ligája mérkőzésén, rögtön az első két gólját. Az eredmény: Telekom – Dinamo 47-32.

A találkozó előtt a legkisebbeket segítettük karácsonyi adománygyűjtésünkön, mely nagy sikerrel zárult. Rengeteg kisgyereknek tudtunk segíteni, közösen szurkolóinkkal. A csapat hozzájárulását Nagy László és Petar Nenadic adta át a partner alapítványoknak.

Két nappal a Bukarest elleni után, már Dabason játszottunk bajnoki mérkőzést. Dabasi KC VSE−Telekom Veszprém 21-34 (7-14)

A Mikulás két ajándékot is csempészett a fiúk öltözőjébe, egy Petar Nenadic 2023 és egy Ligetvári Patrik 2024 felirattal ellátott mezt, mely örömteli hosszabbításokat jelentett, így Patrik még minimum kettő, Petár pedig egy szezon erejéig a Veszprémben küzd a legnagyobb célokért.

Következett az SG Flensburg-Handewitt elleni idegenbeli találkozó, melyre a fiúk mindent beleadva készültek. Tudtuk előre, hogy ez a Flensburg már nem az a csapat, akik ellen az Arénában 6 góllal is vezettünk a félidőben, mégis az első 5 perc jó játéka után elégedettek lehettünk. Az első 5 perc után az ellenfél kapusa elkapta a fonalat és sikerült elbizonytalanítani bravúrjaival a lövőinket, így ami még hátra volt az első félidőből, kifejezetten aggasztó képet mutatott. A második félidő pozitívumai, hogy nagyon szép gyors játékot tudtunk pályára vinni, Maqueda kezdett magára találni szép átlövéseivel, látszott az akarat és vissza is tudtunk jönni a meccsbe, hiszen labdánk volt mínusz egynél. De sajnos Buric kapus a mérkőzés végéig tudta tartani a jó formát, ziccerek maradtak ki, így nem sikerült legyőzni a Flensburgot. SG Flensburg-Handewitt−Telekom Veszprém 30-27 (16-12)

A BL 10. fordulójában a Kielce kikapott Portóban, a PSG döntetlent játszott a Barca csapatával, így a „téli szünetet” a csoport 3. helyén kezdtük meg, csupán rosszabb gólkülönbséggel, hiszen a Kielce 14 pontja mögött, a PSG, a Barca és a Veszprém is 12 ponttal áll a csoportunkban.

Az év utolsó mérkőzésére készülődtünk a Veszprém Arénában, mikor is az újonc NEKA csapatát fogadtuk, Sótonyi László edző csapatát, a 90-es évek veszprémi csapatának legendás irányítóját. A találkozó végül 49-32-es veszprémi sikerrel zárult.

Ezzel a szezon első fele lezárult, a csapat tagjai hamarosan, egy kis pihenő után megkezdik nemzeti válogatottjaikkal a felkészülést a januári, hazai rendezésű Európa-bajnokságra. A többiek, kis pihenő után januárban folytatják a munkát Veszprémben.