6
  4
2021. Nov. 25. Csütörtök, 21:06

Telekom Veszprém - Motor Zaporozhye 36-29

A Telekom Veszprém egy hét leforgása alatt másodszor csapott össze az ukrán Motor együttesével. A vendégek kezdték a mérkőzést, Corrales kiszedte a felső sarokba tartó lövést, de az első gólt a Motor beállója lőtte. Az első percekben több pontatlan támadás után Nilsson, majd Ligetvári talált be szép akció után. Maqueda kiállítását kihasználva a Motor került lépéselőnybe. Marguc magabiztos büntető gólja már hazai vezetést eredményezett. A félidő közepén fej-fej mellett haladtak a csapatok, kiegyenlített csata zajlott (8-8). A Motor akárcsak a múlt héten, kellemetlen stílusban, sokáig vezette támadásait és valahogy mindig utat találtak a kapuba. Nenadic remek átlövés góljával alakult ki először két gólos hazai előny (22. perc 11-9). A szerb irányító gólpassza és üres kapus gólja után 4 gólra nőtt a különbség. A Veszprém remek szériát produkált, 8 gólt lőtt zsinórban és 16-9-re vezetett már a 27. percben. A szünetre 5 góllal vezetett az Építők.

A második félidőt a kapitány Lauge két góllal indította. A vendégek támadásban a beálló körüli játékot erőltették, sikeresen. A játékrész elején potyogtak rendesen a gólok, mindkét csapat próbálta gyorsan befejezni akcióit. Marguc volt elemében, a 40. perchez érve már 7 gólnál tartott. Kemény tempót diktált az Építők, de nem tudta leszakítani az ukránokat, akik szívósan küzdöttek (43. perc 26-22). Újabb jó periódust sikerült meglovagolni és Marguc 7 gólra növelte a hazai fórt. Remek támadásokat vezetett a Veszprém és rendre megtalálta a szélsőket, akik magabiztosan értékesítették a helyzeteiket (53. perc 34-25). A hajrában Ilic lehetőséget adott a fiatal saját nevelésű játékosoknak is. Corrales a végén hatalmasokat védett, Lukács betalált büntetőből és az Építők fölényes győzelemmel vett revansot a múlt heti vereségért.

Telekom Veszprém – HC Motor 36:29 (18:13)

Telekom Veszprém: Corrales, Cupara – Yahia 1, Nenadic 3, Maqueda, Nilsson 4, Ligetvári 3, Marguc 9, Lauge 5, Strlek 4, Lukács 1, Blagotinsek 1, Mahé 2, Ilic, Lékai 2, Sipos 1

HC Motor:
Viunik, Komok – Malasinskas 2, Pukhouski 5, Denysov 1, Turchenko 1, Molina, Kravchenko, Kozakevych 3, Dontsov 1, Sebetic 2, Horiha 3, Kasai, Vasilev 3, Bokhan 8, Tiutiunnyk

Kiállítások: 6 perc ill. 10 perc
Hétméteresek: 4/4 ill. 3/2

Statisztikák:

Gintaras Savukynas: - Gratulálok a Veszprém csapatának, ma ők voltak a jobbik csapat, ők nyújtottak jobb teljesítményt. Nem kezdtük rosszul a mérkőzést, de aztán az első félidőben jött egy kis hullámvölgy és onnantól kezdve futottunk az eredmény után. Sajnos rosszabb teljesítményt nyújtottunk, mint a múlt héten. Sok ziccert rontottunk és a kapuban Corrales is remek teljesítményt nyújtott. A második félidőben aztán a védekezés volt az, amivel sok problémánk adódott, így nem is tudtunk közelebb kerülni a Veszprémhez. További sok sikert kívánok nekik.

Barys Pukhouski: - Gratulálok a Veszprémnek. Tudtuk, hogy nehéz mérkőzés vár ránk, mert a Veszprém az első mérkőzés miatt vissza akart vágni. Egyetértek az edzőnkkel, hogy az elején jól játszottunk, majd mikor hibáztunk a Veszprém megbüntette azokat. A szünet próbáltunk közelebb jönni, harcoltunk, de nagy hátrányból nehéz itt visszajönni. Sok fontos mérkőzés vár ránk, ahol szeretnénk jobb eredményeket elérni.

Momir Ilic: - Gratulálok én is a Motor csapatának! Örülök a győzelemnek, ma egy teljesen más csapat volt a pályán, mint egy héttel ezelőtt. Persze nem vagyok teljesen elégedett, az első félidőben nem kezdtünk jól, főleg támadásban voltunk lassúak és bizonytalanok. Aggasztó ez, oda kell külön is figyelnünk erre. A meccs előtt felhívtam a csapat figyelmét a visszarendeződésre, hogy ez kulcsmomentum lehet a mai meccsen, a mai után is azt gondolom, fejlődnünk kell ebben. Dolgozunk tovább, gratulálok a csapatomnak és sok sikert kívánok a Motor csapatának a továbbiakban!

Gasper Marguc: - A múlt heti vereség után boldogok vagyunk, hogy nyertünk. Nagyon nehéz csoportunk van, ha nem játszunk 100 százalékon, bárhol ki lehet kapni. Örülök, hogy sok gólt lőttünk. sokat kell még fejlődnünk, de a legfontosabb a győzelem volt. Próbálunk minél jobb pozícióba kerülni a szezon második felére.